Projektas „Mokslinių kompetencijų ugdymas praeities, dabarties ir ateities kontekste”

Kiekvienais metais VDU AJMD „Modusas“ nariai aktyviai atstovauja universitetą tiek respublikiniuose, tiek tarptautiniuose renginiuose – mokslo populiarinimo veiklose, projektuose, konferencijose. Tam, kad organizacija būtų tinkamai reprezentuojama, jos nariams reikia tobulėti. Todėl projekto pagrindinis tikslas buvo suteikti VDU AJMD „Modusas“ organizacijos nariams žinių bei kompetencijų, kurios reikalingos tinkamai universiteto atstovavimui.

Viena iš svarbiausių projekto veiklų buvo jau tradicija tapę išvažiuojamieji vidiniai organizacijos mokymai. Rugsėjo 30 – spalio 2 dienomis gausus modusiečių būrys vyko į trijų dienų kompetencijos tobulinimo mokymus. Mokymų metu tiek nauji, tiek seni modusiečiai susipažino vieni su kitais, bendravo ir diskutavo aktualiomis temomis. Taip pat praturtino žinias apie projektų rašymą, kokie yra projektų rašymo pagrindiniai žingsniai bei svarbiausi administraciniai etapai. Kitų mokymų metu VDU AJMD „Modusas“ turėjo svečius iš LiJOT organizacijos. Pirmoje dalyje LiJOT atstovė Kamilė pasidalino žiniomis apie dizaino ir maketavimo privalumus. Modusiečiai sužinojo ne tik apie vizualaus turinio kūrimo principus, taisykles, bet taip pat ir apie kontrastų ir šriftų pasirinkimus, 2022-aisiais metais vyraujančias spalvų tendencijas. Visas šias žinias draugijos nariai pritaikė praktiškai kurdami vizualus grupelėse ir viešai juos pristatydami, taip ugdydami būsimiesiems mokslininkams be galo svarbų įgūdį – kaip suprantama kalba pristatyti savo gautus tyrimų rezultatus visuomenei. Antros dalies metu LiJOT atstovė Beatričė komandinio formavimo metu stiprino modusiečių tarpusavio ryšį. Atlikdami paskirtas užduotis komandos nariai išmoko dirbti ir priimti sprendimus, kartu siekti bendro tikslo, suformuoti tinkamą atmosferą grupėje bei bendrauti laisvai išklausant vieni kitus. Galiausiai, mokymų pabaigoje mūsų prezidentė pristatė VDU AJMD ,,Modusas” organizaciją naujiesiems nariams, supažindino su draugijos kultūra bei tradicijomis, motyvavo drauge siekti organizacijos tikslų bei prisidėti prie idėjų realizavimo.

Bendradarbiaujant tiek su kitomis mokslinėmis studentiškomis organizacijomis, tiek su universiteto ar organizacijos alumni, organizacijos nariai turėjo galimybę sužinoti, koks yra jauno žmogaus mokslinis karjeros kelias bei su kokiais iššūkiais susiduriama dabar. Gegužės 7 dieną vyko susitikimas ir diskusija su VDU Tado Ivanausko ornitologų klubu (TIOK) „Jaunojo mokslininko kelias ir mokslo populiarinimo svarba praeities, dabarties ir ateities kontekste“. Kadangi abiejų organizacijų tikslas – viešinti ir populiarinti gamtos mokslus, susitikimo metu vyko organizacijų prisistatymai, buvo aptariama abipusė partnerystė ir bendros idėjos ateityje.

Paskutinioji projekto veikla buvo susijusi su VDU AJMD „Modusas“ organizacijos narių žinių gilinimu apie mokslininko karjeros kelią ir galimybes. Liepos 9 dieną organizacijos nariai vyko į Klaipėdos Lietuvos jūrų muziejų – delfinariumą. Išvykoje organizacijos nariai susitiko su ten dirbančia organizacijos alumni, kuri papasakojo apie darbo galimybes, pobūdį ir savo, kaip gyvūnų prižiūrėtojos, darbo dieną. Taip pat lapkričio 25 dieną organizacijos nariai turėjo išvyką į „Volfas Engelman” studiją. Ekskursijos metu modusiečiai gilino biotechnologines žinias, susipažino su alaus gamybos procesu, jo etapais, brandinimo technologijomis ir reikalinga įranga. Taip pat mūsų nariai, kaip gamtos mokslų studentai, sužinojo, kokios yra darbo perspektyvos šioje įmonėje, realiai susipažino su darbo aplinka.

Be jokios abejonės, šios veiklos ir mokymai nebūtų galėję įvykti be Vytauto Didžiojo Universiteto, kuris finansavo mūsų projektą „Mokslinių kompetencijų ugdymas praeities, dabarties ir ateities kontekste” (Nr. VDU22OP-2).

Susipažink su VDU GMF mokslininkais!

Po ilgos pertraukos grįžta rubrika „Susipažink su VDU GMF mokslininkais!“. Šios iniciatyvos tikslas – supažindinti universiteto bendruomenę su Gamtos mokslų fakulteto mokslininkais. Norime skleisti žinią, kokie žmonės dirba ir kokius svarbius bei įdomius tyrimus jie vykdo mūsų fakultete. Tad pristatome dar vieną mūsų svečią – prof. Saulių Šatkauską. Saulius Šatkauskas – Vytauto Didžiojo universiteto Gamtos […]

Skaityti daugiau

Projektas „Arčiau gamtos – profesoriui Tadui Ivanauskui atminti”

Nuo neatmenamų laikų gamtos tematika turėjo svarbų vaidmenį įvairiose žmogaus gyvenimo aspektuose: žemės ūkyje ji sprendė derliaus rezultatus, padėjo atsirasti ir įsitvirtinti tikėjimo sąvokai pasaulyje, mene- muzikoje, tapyboje, teatre bei literatūroje, ja naudojosi kūrėjai norėdami atskleisti žmogaus vidines problemas, ydingus visuomenės modelius bei dieviškąjį pradą. Šiais laikais žmogus, nors ir yra mažiau priklausomas nuo tiesioginių […]

Skaityti daugiau
Turinys kraunamas...