VDU AJMD Moduso projektas „ModusLab“

Renginio data: 2020 rugsėjo 01 d.


Jau ne pirmus metus VDU AJMD ,,Modusas” organizacijos nariai moksleiviams veda edukacinius užsiėmimus gamtos mokslų tematika. Šiais metais ši veikla buvo finansuojama Vytauto Didžiojo Universiteto, organizacijai vykdant projektą ,,ModusLab“, kurio tikslas – skatinti moksleivius domėtis mus supančia aplinka, gamtos mokslais bei studijomis VDU gamtos mokslų fakultete. Projekte dalyvavo trys mokyklos: Kauno „Varpo“ gimnazija, Vilniaus savivaldybės Grigiškių gimnazija ir Vilniaus savivaldybės Grigiškių ,,Šviesos“ gimnazija.

Kiekvienos edukacijos pradžioje moksleiviams buvo pristatytos VDU gamtos mokslų fakulteto studijų programos ir moksliniai tyrimai. Taip pat jie buvo supažindinti su gretutinių studijų ir tarptautiškumo galimybėmis bei artes liberales principais.

5-8 klasių moksleivius VDU AJMD „Modusas“ kvietė gilintis į mikrobiologijos pasaulį – užsiėmimų metu supažindinta su mikrobiologijos mokslu, įvairiais mikroorganizmais, kurie aptinkami gamtoje, aptarta kas yra mikrobai, kodėl svarbu plautis rankas, laikantis taisyklių ir kt. Po edukacijos vyko praktinis užsiėmimas. Jo metu moksleiviai atliko „Dezinfekcinių priemonių efektyvumo prieš aplinkoje esančius mikroorganizmus“ tyrimą. Praėjus savaitei, moksleiviai įvertino gautus rezultatus ir pateikė išvadas.

Vyresni 9-12 klasių moksleiviai taip pat susipažino su mikrobiologijos mokslu bei saugiu darbu mikrobiologijos laboratorijoje. Praktinių užsiėmimų metu ant Petri lėkštelės su mikroorganizmams universalia augimo terpe moksleiviai išmoko perkelti bakterijas nuo paruoštos nepatogeninių bakterijų kultūros. Taip pat  užsiėmimo metu buvo nustatinėjama, kuri dažniausiai naudojamų dezinfekcinių priemonių yra efektyviausia ir stabdo bakterijų augimą. Praėjus savaitei, moksleiviai įvertino gautus rezultatus ir pateikė  išvadas. Praktinių darbų metu moksleiviai sužinojo bei praktiškai išbandė, kaip laboratorijose dirba mokslininkai mikrobiologai, prisiminė, kaip teisingai turėtų būti atliekami moksliniai tyrimai – kaip išsikelti hipotezę bei tyrimo tikslą, apibendrinti gautus rezultatus ir  pateikti išvadas.

Edukacijų metu VDU AJMD „Moduso“ organizacijos nariai džiaugėsi abipusiu bendravimu, įgyta patirtimi ir moksleivių džiugesiu, atliekant praktines veiklas. Esant tokiam dideliam vaikų susidomėjimui gamtos mokslais, stengsimės ir toliau rengti edukacinius projektus bei išvykas į mokyklas!

„Moterys moksle: iššūkiai ir galimybės“

Naujos technologijos dažnai sukelia revoliucijas, kurios verčia mus tobulėti, kad gautume daugiaunaudos. Pramonės 4.0 koncepcija pasirodė prieš keletą metų, siekiant konceptualizuoti įvairias technologijas, įskaitant skaitmenines technologijas ir biotechnologijas. Aukštas išsilavinimo ir įgūdžių lygis ateinančiais metais tampa vis svarbesnis darbo rinkoje, todėl reikia rasti pusiausvyrą tarp elgesio, technologinių, analitinių ir verslumo įgūdžių. ES investuoja į lyčių […]

Skaityti daugiau

Projektas „Ateik. Pamatyk. Nugalėk“

2021 metų rudenį vyko jau tradiciniais tapę VDU AJMD „Modusas“ organizacijos narių kompetencijos kėlimo ir žinių gilinimo vidiniai mokymai. Pirmoji mokymų dalis buvo išvažiuojamoji, spalio 16-17 dienomis vykome į Česlovo Milošo kultūros centrą Šeteniuose. Ten turėjome komandos formavimo mokymus su nuostabia lektore Aurėja Žilionyte iš LiPSA (Lietuvos psichologijos studentų asociacija). Šioje mokymų dalyje sužinojome apie […]

Skaityti daugiau
Turinys kraunamas...