Projektas „Ateik. Pamatyk. Nugalėk“

Renginio data: 2021 spalio 16 d.


2021 metų rudenį vyko jau tradiciniais tapę VDU AJMD „Modusas“ organizacijos narių kompetencijos kėlimo ir žinių gilinimo vidiniai mokymai. Pirmoji mokymų dalis buvo išvažiuojamoji, spalio 16-17 dienomis vykome į Česlovo Milošo kultūros centrą Šeteniuose. Ten turėjome komandos formavimo mokymus su nuostabia lektore Aurėja Žilionyte iš LiPSA (Lietuvos psichologijos studentų asociacija). Šioje mokymų dalyje sužinojome apie pagrindinius komandos formavimo etapus. Supratome, kaip reikia tinkamai dirbti su komanda, kad formavimasis būtų kuo sklandesnis bei komandinis darbas kokybiškesnis. Gautas žinias pritaikėme praktiškai dirbdami grupėse ir spręsdami įvairias užduotis. Šios užduotys skatino narių kūrybiškumą ir taip pat tobulino tarpusavio komunikacijos įgūdžius. Taip pat sužinojome, kas yra viešasis kalbėjimas, kaip jis vyksta bei išmokome kelis triukus, kaip nebijoti kalbėti viešai.

Vakarinėje išvažiuojamųjų mokymų dalyje mūsų komanda dirbo kartu ir toliau, stiprinome darbų pasiskirstymo įgūdžius gamindami visiems skanią vakarienę bei dekoruodami aplinką teminiam vakarui. Šių metų vakaronės tema – Rudenėlio šventė (tik šiurpesnė jo versija). Išvažiuojamųjų mokymų pabaigoje turėjome kelis komandinius užsiėmimus-diskusijas, kurių moderatorė buvo mūsų prezidentė Neringa Barauskaitė. Taip pat greitą mąstymą lavinome dalyvaudami mūsų Alumni suorganizuotame protmūšyje. Šią mokymų dalį vainikavo iškilmingas vakaro atributo moliūgo padalijimas. Modusiečiai išradingi, kadangi tinkamo peilio nebuvo – naudojome kirvį.

Lapkričio 11 d. buvo antroji mokymų dalis, kurios metu mūsų organizacijos nariai vyko į Volfas Engelman įmonės studiją. Šioje studijoje įgavome daugiau žinių apie biotechnologijų pritaikymą maisto pramonėje: galėjome geriau suprasti, kaip vyksta fermentacijos procesai, kaip galima patobulinti jau esamas rūšis ar kurti naujus produktus/gėrimus. Taip pat sužinojome daugiau apie karjeros galimybes šioje maisto pramonės srityje bei turėjome galimybę pasimatuoti someljė amplua, išbandant savo skonio receptorius.

Paskutinė, trečioji, mokymų dalis vyko lapkričio 23 dieną kartu su VDU „MINDED“ Verslumo Akademija. Šioje dalyje analizavome, ko reikia komandai, kad ji tinkamai funkcionuotų bei sužinojome naujas alternatyvas, kaip gerinti vidinę komunikaciją ir organizacijos atmosferą. Modusiečiai savo komandinius įgūdžius išbandė ir praktiniu būdu, atlikdami tam skirtas užduotis. Taip pat susipažinome su pagrindiniais kūrybiško mąstymo principais, idėjų generavimo procesu bei galimu šių idėju pritaikymu.

Šie mokymai įnešė tikrai daug naujų patirčių į organizacijos narių gyvenimus, padėjo geriau suprasti vieniems kitus, sustiprino mus visus kaip komandą.

Tad nuoširdžiai dėkojame visiems lektoriams ir mokymų dalyviams. Taip pat dėkojame Vytauto Didžiojo universitetui už idėjos palaikymą ir projekto finansavimą (projektas „Ateik, pamatyk, nugalėk“, Nr. VDU21OP-9).

 

 

„Moterys moksle: iššūkiai ir galimybės“

Naujos technologijos dažnai sukelia revoliucijas, kurios verčia mus tobulėti, kad gautume daugiaunaudos. Pramonės 4.0 koncepcija pasirodė prieš keletą metų, siekiant konceptualizuoti įvairias technologijas, įskaitant skaitmenines technologijas ir biotechnologijas. Aukštas išsilavinimo ir įgūdžių lygis ateinančiais metais tampa vis svarbesnis darbo rinkoje, todėl reikia rasti pusiausvyrą tarp elgesio, technologinių, analitinių ir verslumo įgūdžių. ES investuoja į lyčių […]

Skaityti daugiau

Projektas „Mokslo pasaulis laboratorijoje“

Kiekvienais metais Vytauto Didžiojo Universiteto (VDU) Akademinio Jaunimo Mokslinė Draugija „Modusas“ suteikia moksleiviams galimybes iš arčiau susipažinti su moksline veikla bei universitete slypinčiomis naujovėmis. Tačiau šie metai moksleiviams buvo sudėtingi, nes pandemijos laikotarpiu moksleiviai neteko galimybės praktiškai atlikti laboratorinius darbus bei tyrimus. Dėl šios priežasties, VDU AJMD „Modusas“ organizacija kvietė 9-12 klasių moksleivius „pasimatuoti“ mokslininko […]

Skaityti daugiau
Turinys kraunamas...