ĮSTABIOSIOS MEDŽIAGOS

„Įstabiosios medžiagos neįprasti pasakojimai apie tai, iš ko sudarytas mūsų pasaulis“  – mokslo populiarinimo knyga, 2014 metais pelniusi prestižinę Karališkosios draugijos Wintono premiją, sulaukusi didžiulio paprastų skaitytojų ir ekspertų dėmesio.

Autorius Markas Miodownikas – mokslininkas, medžiagotyros profesorius, kelių dokumentinių laidų vedėjas, dienraščio „Times“ įtrauktas į 100-to įtakingiausių Jungtinės Karalystės mokslininkų sąrašą. Savo medžiagotyrininko karjerą pradėjo labai įdomiomis aplinkybėmis, kai užpultas ir sužalotas skutimosi peiliuku pradėjo maniakiškai domėtis plienu, jo panaudojimo būdais. Neblėstant domėjimuisi medžiagomis, vyras nusprendė studijuoti medžiagotyrą Oksfordo universitete, įgijo mokslų daktaro laipsnį reaktyvinių variklių lydinių srityje, dirbo kaip medžiagų specialistas ir inžinierius kai kuriose iš pažangiausių laboratorijų visame pasaulyje.
Anot autoriaus, knyga skirta žmonėms, kurie nori giliau pažinti mūsų materialųjį pasaulį, sužinoti, iš kur atkeliauja tam tikros medžiagos, kaip jos veikia ir ką apie mus byloja.

Knygoje nerasite išsamios medžiagų apžvalgos. Visas jos turinys pagrįstas nuotrauka iš kasdienio gyvenimo, kurioje išskiriamos 10 svarbiausių medžiagų: plienas, popierius, betonas, šokoladas, putos, plastikas, stiklas, grafitas, porcelianas ir implantai.

Bemaž kiekviename skyriuje vaizdingai, kartais ir šmaikščiai, aprašoma tam tikros medžiagos atsiradimo istorija, nusikeliama į praeitį (netgi į Akmens amžių!), pateikiami istoriniai faktai, svarbios asmenybės, vėl grįžtama į šias dienas, autoriaus asmeninę patirtį, dalinamasi įžvalgomis, rašoma apie medžiagų panaudojimo būdus, technines galimybes, vaidmenį kultūriniame gyvenime, mikroskopiniame lygmenyje nagrinėjama jų sandara, pateikiamos iliustracijos su paaiškinimais.

Knyga vertinga tuo, jog visai kitomis akimis priverčia mus pažvelgti rodos į visai paprastą kasdienę aplinką. Išore mums atrodantys paprasti dalykai visgi pasižymi „sudėtingu materialiniu gilumu“. Rekomenduoju visiems besidomintiems fizikos, biologijos, inžinerijos mokslais.

Autoriaus veiklą galite sekti asmeninėje „Twitter“ paskyroje @markmiodownik.

ERASMUS+ CO-ENGAGE projektas

VDU akademinė jaunimo mokslinė draugijos “Modusas“ atstovai šių metų vasario mėnesį dalyvavo Erasmus+ strateginės partnerystės projekto „Co-engage“ susitikime Prancūzijoje, Tolūze. Kartu su keturių valstybių partneriais diskutavome ir planavome kaip sėkminagi įtraukti žmones į bendrą veiklą bei užtikrinti sklandų tolimesnį projekto vykdymą. Susitikimo metu trumpai pristatėme 2 bendrakūros metodus, kurie yra vykdomi pas mus Lietuvoje ir jais […]

Skaityti daugiau

VDU AJMD Modusas Co-engage projekte

VDU akademinė jaunimo mokslinė draugijos “Modusas“ atstovai šių metų rugsėjo mėnesį dalyvavo Erasmus + strateginės partnerystės projekto „Co-engage“ susitikime Anglijoje, Liverpulyje. Kartu su Vokietijos, Italijos, Portugalijos, Lenkijos, bei Prancūzijos partneriais diskutavome apie žmonių įsitraukimą įtraukimą į bendrą veiklą. Susitikimo metu pristatėme 2 bendrakūros metodus, kuriuose yra skatinamas žmonių aktyvumas ir bendradarbiavimas. Puikūs to pavyzdžiai – […]

Skaityti daugiau
Turinys kraunamas...