VDU AJMD Moduso projektas „ModusLab“

Renginio data: 2020 rugsėjo 01 d.


Jau ne pirmus metus VDU AJMD ,,Modusas” organizacijos nariai moksleiviams veda edukacinius užsiėmimus gamtos mokslų tematika. Šiais metais ši veikla buvo finansuojama Vytauto Didžiojo Universiteto, organizacijai vykdant projektą ,,ModusLab“, kurio tikslas – skatinti moksleivius domėtis mus supančia aplinka, gamtos mokslais bei studijomis VDU gamtos mokslų fakultete. Projekte dalyvavo trys mokyklos: Kauno „Varpo“ gimnazija, Vilniaus savivaldybės Grigiškių gimnazija ir Vilniaus savivaldybės Grigiškių ,,Šviesos“ gimnazija.

Kiekvienos edukacijos pradžioje moksleiviams buvo pristatytos VDU gamtos mokslų fakulteto studijų programos ir moksliniai tyrimai. Taip pat jie buvo supažindinti su gretutinių studijų ir tarptautiškumo galimybėmis bei artes liberales principais.

5-8 klasių moksleivius VDU AJMD „Modusas“ kvietė gilintis į mikrobiologijos pasaulį – užsiėmimų metu supažindinta su mikrobiologijos mokslu, įvairiais mikroorganizmais, kurie aptinkami gamtoje, aptarta kas yra mikrobai, kodėl svarbu plautis rankas, laikantis taisyklių ir kt. Po edukacijos vyko praktinis užsiėmimas. Jo metu moksleiviai atliko „Dezinfekcinių priemonių efektyvumo prieš aplinkoje esančius mikroorganizmus“ tyrimą. Praėjus savaitei, moksleiviai įvertino gautus rezultatus ir pateikė išvadas.

Vyresni 9-12 klasių moksleiviai taip pat susipažino su mikrobiologijos mokslu bei saugiu darbu mikrobiologijos laboratorijoje. Praktinių užsiėmimų metu ant Petri lėkštelės su mikroorganizmams universalia augimo terpe moksleiviai išmoko perkelti bakterijas nuo paruoštos nepatogeninių bakterijų kultūros. Taip pat  užsiėmimo metu buvo nustatinėjama, kuri dažniausiai naudojamų dezinfekcinių priemonių yra efektyviausia ir stabdo bakterijų augimą. Praėjus savaitei, moksleiviai įvertino gautus rezultatus ir pateikė  išvadas. Praktinių darbų metu moksleiviai sužinojo bei praktiškai išbandė, kaip laboratorijose dirba mokslininkai mikrobiologai, prisiminė, kaip teisingai turėtų būti atliekami moksliniai tyrimai – kaip išsikelti hipotezę bei tyrimo tikslą, apibendrinti gautus rezultatus ir  pateikti išvadas.

Edukacijų metu VDU AJMD „Moduso“ organizacijos nariai džiaugėsi abipusiu bendravimu, įgyta patirtimi ir moksleivių džiugesiu, atliekant praktines veiklas. Esant tokiam dideliam vaikų susidomėjimui gamtos mokslais, stengsimės ir toliau rengti edukacinius projektus bei išvykas į mokyklas!

Visuotinis susirinkimas ir rinkimai

Šių metų Vasario 22-ąją dieną įvyko VDU AJMD „Modusas“ visuotinis organizacijos narių susirinkimas. Jo metu buvo pristatytos praėjusių metų organizacijos veiklos ir finansų ataskaitos. Labai džiugu, kad per šiuos metus buvo nuveikta tikrai daug, o vieni svarbiausių darbų – įgyvendinti du projektai „ModusLab“ ir „Išgirsk. Pabandyk. Pritaikyk“, paminėtas VDU AJMD „Modusas“ jubiliejinis 15 – asis […]

Skaityti daugiau

Projektas „Išgirsk. Pabandyk. Pritaikyk.“

Kaip ir kasmet, taip ir šį rudenį VDU AJMD ,,Modusas” organizacijos nariai dalyvavo tradiciniuose vidiniuose mokymuose. Šiais metais organizacijos narių kompetencijų kėlimo mokymai vyko Vytauto Didžiojo Universiteto finansuojamo projekto ,,Išgirsk. Pabandyk. Pritaikyk“ metu. Mokymuose tobulinamos narių kompetencijos vadybos, marketingo, finansų ir komunikacijos srityse. Taip pat organizacijos nariai mokėsi kaip efektyviai dirbti komandoje, rašyti projektus, organizuoti […]

Skaityti daugiau
Turinys kraunamas...