„Ačiū“ anti-vakcinacijos kampanijai: Ispanijoje pirmas difterijos atvejis po 30 metų

Šešerių metų berniukas tapo pirmąja difterijos auka Ispanijoje po 28 metų. Beveik trijų dešimtmečių laikotarpis be difterijos buvo nutrauktas anti–vakcinacijos kampanijos dėka. Išsigandę tėvai, kurie atsisakė vakcinuoti 6 metų berniuką iš karto paskiepijo savo dukrą. 

„Šeima yra sutrikusi ir pripažįsta, jog buvo apgauti ir netinkamai informuoti“, – sakė Katalonų sveikatos apsaugos vadovas Antoni Mateu dienraščiui El País.

Kadangi Ispanijoje nebuvo difterijos atvejo kelis dešimtmečius, vaistų skirtų difterijai gydyti jau kuris laikas šalyje nebuvo. Šiuos vaistus teko siųstis iš Rusijos ir Prancūzijos. Nors berniuko gydymas vaistais Vall d’Hebron ligoninėje veikia, jo būklė kritinė.

Sveikatos apsaugos specialistai pradėjo ligos nešiotojo paiešką. Tai gali kelti problemų, nes nešiotojas gali pats nesirgti, tačiau užkratą toliau platinti. Apžiūrėti ir vis dar prižiūrimi visi su vaiku bendravę žmonės. Berniuko bendraklasiai buvo iš karto ištirti dėl pasiskiepijimo. Dėl viso pikto, jiems skirta atskira prevencinė priežiūra.

Pasaulio sveikatos organizacija primena, jog difterija yra bakterinė liga perduodama oro lašeliniu būdu. Patekusi į plaučius, bakterija išskiria toksinus, kurie sukelia karščiavimą, gerklės išsausėjimą, išsipūtusius limfmazgius. Žmogui tampa sunku kvėpuoti, ant ryklės išsiskiria pilkos spalvos gleivės. Toksinas pažeidžia nervinę sistemą, inkstus, širdį. Kas dešimtas žmogus miršta.

Antoni Mateu teigė, jog yra kategoriškai atmetama galimybė reikalauti iš tėvų apmokėti sąskaitą už vaistus ir gydymą. „Jokiais būdais to nedarysime. Šioje situacijoje yra dvi aukos: berniukas ir tėvai“, teigė jis dienraščiui El País.

Gegužės 23 dieną berniukui pasirodė tam tikri simptomai. Po penkių dienų vietinė ligoninė patvirtino pirmąjį difterijos atvėjį ir apie jį pranešė Nacionalinei visuomenės sveikatos agentūrai. Berniukas buvo perkeltas į Barselonos Vall d’Hebron ligoninę. Iš karto buvo pradėta ieškoti vaistų pasauliniu mastu.

Berniuko tėvai pripažįsta, jog buvo suklaidinti anti-vakcinavimo kampanijos ir blogai informuoti, bei sutinka, jog sukėlė povojų sau ir aplinkiniams žmonėms. Anti – vakcinavimo kampanija yra klaidinanti. Ji remiasi neprofesionaliu duomenų interpretavimu bei pasenusiais tyrimais, kurie yra yra priimti kaip neteisingai atlikti.

Žemiau nurodyta video medžiaga, kuri paaiškina tikrąją anti-vakcinavimo problemą.


https://youtu.be/o65l1YAVaYc
http://elpais.com/elpais/2015/06/05/inenglish/1433512717_575817.html
http://www.iflscience.com/health-and-medicine/spain-s-first-case-diphtheria-28-years-due-lack-vaccination
http://www.ulac.lt/ligos/D/difterija
Iš anglų k. vertė: Lukas Vasionis

Susipažink su VDU GMF mokslininkais!

Po ilgos pertraukos grįžta rubrika „Susipažink su VDU GMF mokslininkais!“. Šios iniciatyvos tikslas – supažindinti universiteto bendruomenę su Gamtos mokslų fakulteto mokslininkais. Norime skleisti žinią, kokie žmonės dirba ir kokius svarbius bei įdomius tyrimus jie vykdo mūsų fakultete. Tad pristatome dar vieną mūsų svečią – prof. Saulių Šatkauską. Saulius Šatkauskas – Vytauto Didžiojo universiteto Gamtos […]

Skaityti daugiau

Projektas „Mokslinių kompetencijų ugdymas praeities, dabarties ir ateities kontekste”

Kiekvienais metais VDU AJMD „Modusas“ nariai aktyviai atstovauja universitetą tiek respublikiniuose, tiek tarptautiniuose renginiuose – mokslo populiarinimo veiklose, projektuose, konferencijose. Tam, kad organizacija būtų tinkamai reprezentuojama, jos nariams reikia tobulėti. Todėl projekto pagrindinis tikslas buvo suteikti VDU AJMD „Modusas“ organizacijos nariams žinių bei kompetencijų, kurios reikalingos tinkamai universiteto atstovavimui. Viena iš svarbiausių projekto veiklų buvo […]

Skaityti daugiau
Turinys kraunamas...